השף - מיהו

שף הינו האחראי על המטבח. תפקיד זה כולל: הכנת תפריטים ומתכונים, בחירת צוות טבחים ובניהם סו שף והכשרתו, פיקוח על מהלך הבישול ועוד. יתרה מזאת, שף צריך לקבוע גם את מחירי המנות ולחשב עלות הכנה לכל מנה ומנה. כמו שאפשר לראות, שף הוא מן האנשים העסוקים ביותר בתעשיית המזון, ולא רק בגלל שהוא אחראי לספק את המזון שאנו מצפים ממנו, אלה גם לדעת את התהליכים הטכנולוגיים שעבר המזון, ואת ההשפעה שלו מבחינה הבריאותית. מקור המילה שף הינו מהמילה הצרפתית שפירושה צ'יף או אחראי.

שף נחשב למקצוע מכובד מאד, ובמדינות כמו, צרפת, שוויץ ואיטליה המובילות בתחום האוכל והבישול וידועות במסורת הקולינרית רבת השנים קיימים מוסדות מובילות ויוקרתיות להכשרת שפים. שפים ישראלים רבים קיבלו את הכשרתם במוסדות אלו. בארצינו קיימים גם כן בתי ספר לללימוד טבחות ולימודי שף. לימודי שף ידוע בישראל כתהליך לימוד קשה ורב שנים, אך שווה את המקצוע המכובד. במקרים רבים, שף מתחיל עובד כעוזר שף (סו שף) וכך לומד מהשף המקצועי שמפקח עליו.

בכל מקום שמכין אוכל בכמויות גדולות כגון מסעדות או בתי מלון ישנו שף שמנהל את המטבח המקומי. השפים כיום אינם עובדים רק מאחורי הקלעים ולכן ישנם שפים מפורסמים שמנחים תוכניות בישול בטלוויזיה. כמו כן, יש שפים שזוכים לשמם הטוב מתוך מדריכי מסעדות, כגון מדריך מישלן והמלצות מלקוחות. שפים מפורסמים בחו"ל : ג'יימי אוליבר, אמריל לגאסי וגורדון ראמזי. שפים מפורסמים בישראל: צחי בוקששתר, חיים כהן, ניר צוק ואייל שני.

שף גורמה

שף גורמה הינו שף המתמחה בסוג מסויים של מזון או משקאות. וכל שף גורמה משקיע מאמץ רב ומיוחד בהכנת הארוחה ובאופן הצגתה. מסעדת גורמה היא מסעדה שמתמחה באוכל מסויים. המילה גורמה היא מהמילה הצרפתית gourem שפירושה בצרפתית הינו אחראי על היינות.

רוצים להפוך את האירוע שלכם לחוויה קולנארית? צרו קשר ונמצא עבורכם שף מתאים.

שף פרטי לאירועים

בשנים האחרונות שפים אינם מבשלים רק עבור מסעדות ובתי מלון אלא גם עבור אנשים פרטיים, שף מסוג זה נקרא שף פרטי. שף פרטי מציע הכנת ארוחות פרטיות ואנטימיות עבור מספר אנשים קטן יחסית. נהוג לשכור שף פרטי לאירועים כגון חתונות, ארוחות רומנטיות, ישיבות צוות מיוחדות, אירוח אנשי עסקים מחו"ל, ימי הולדת ומסיבות רווקים.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here