אנוטקה מציגה לחג השבועות יין רוזה אליאה רוזה | צילום: יחצ חול

אנוטקה, היבואנית הרשמית של יקב פרסקובלדי היוקרתי, מציגה את יין אליאה רוזה- Alie לחגיגות חג השבועות. יין רוזה בעל נוכחות עגלגלה, רעננה ואוורירית במיוחד.

אליאה רוזה, מופק מכרמים באחוזת אמרילייה, סמוך לעיירה מאגליאנו אשר בדרום טוסקנה.

הבלנד מורכב בעיקר מענבי סירה עם מעט ענבי ורמנטינו מקומיים. היין קרוי על שמה של "אליאה" – נימפת הים במיתולוגיה היוונית המסמלת חושניות ויופי וכשמו כן הוא. זהו רוזה יבש בעל מבנה בינוני עגלגל ומרקם מאוד קטיפתי המתגלגל בפה בחושניות. הסירה מספק טעמי פירות יער אדומים ומינרליות תפוחית אשר מרימה את היין ומעניקה תחושה מאווררת ורעננה. אחוזי הורמנטינו הקטנים מוסיפים ממד בשל והדרי לפרופיל הטעמים ועגלגלות. קרבת הכרמים לים באה לידי ביטוי בסיומת בינונית אלגנטית בעלת מליחות עדינה.

 

חברת אנוטקה מציגה את יין אליאה רוזה של יקב פרסקובלדי היוקרתי- צילום: יחצ חול

אליאה רוזה Alie

ארץ: איטליה

אזור: אחוזת אמרילייה טוסקנה IGT

זן: סירה עם מעט ורמנטינו

התיישנות: 6-8 חודשים על השמרים(sur lie )

 

מחיר מומלץ לצרכן: 109 ₪.

להשיג בחנויות המובחרות ברחבי הארץ.

 

אודות יקב פרסקובלדי

 

משפחת פרסקובלדי ,משפחת אצילים מפירנצה בטוסקנה ,עם היסטוריית ייצור יין של למעלה מ-700 שנה ויותר מ-30 דורות ,משלבת ביינות שלה מסורת רבת שנים ,שמייצגת את הטרואר המקומי ומציגה מסורת רבת שנים לצד חדשנות פורצת דרך.

בבעלות המשפחה כ-5 אחוזות יין ברחבי טוסקנה. החזון של היקב הוא לאפשר יינות טובים ככל שניתן, אך נגישים באופי ובכיס. כיום יקב פרסקובלדי הינו שם נרדף לאיכות ונחשב ליקב מהשורה הראשונה בטוסקנה.

 

אודות אנוטקה

אנוטקה הנה חברת ייבוא יין ומשקאות אלכוהוליים, בבעלותה של משפחת חינאווי.                                                            

החברה, אוחזת בפורטפוליו עשיר של מוצרי פרימיום הכוללים מותגי יין מוכרים כמו פרסקולבדי, פרקשנט, שמפניה פול רוג'ר, מוגה, יקב צובה ועוד. במקביל, מייבאת הקבוצה גם מותגי אלכוהול- דוגמת וודקה KREMLIN AWARD וקוניאק HINE. בתחום הבירה מייבאת את מותג הבירה הספרדי המצליח סן מיגל ועוד.                                                

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here