רועי וולף ועודד טלמור - צילום גלי איתן

מדובר בשיתוף פעולה ייחודי בין שף עודד טלמור חוקר תזונה קטוגנית בארץ ובעולם ומפעל מצות אביב

זהו מוצר ראשון מסדרת מוצרים עבור תזונה קטוגנית – דלה בפחמימות ועשירה בשומנים

KETO CHEF מודיעים על השקת מותג קטוגני ראשון מסוגו בישראל תחת המותג KETO CHEF המיועד לתזונה קטוגנית – דלה בפחמימות ועשירה בשומנים. המותג הראשון בליין המוצרים הוא KETO BUN – לחמנייה קטוגנית מקמח שקדים עם פחות מ 4 גרם פחמימות ללחמנייה. הלחמנייה עצמה משמשת כבסיס לארוחה, מיוצרת על בסיס קמח שקדים ומכילה כמות גדולה של סיבים ושומנים, ללא תוספת סוכר והינה משביעה מאד. מוצר זה מתאים לצרכני תזונה קטוגנית, תזונת פליאו, סוכרתיים, והבוחרים בצריכה של שומן בריא לעומת פחמימות.

מחיר אריזה הכוללת  4 לחמניות במשקל כולל של 400 גרם עומד על כ- 30 שקלים. ניתן להשיג בסניפי ניצת הדובדבן, בחנות המפעל של מצות אביב וחנויות הטבע השונות.

KETO CHEF – צילום גלי איתן סטיילינג – עדי דוד

בימים אלו עובדת החברה על פיתוח מוצרים נוספים דוגמת טורטיות, קרקרים, פירורי מאפה, חטיפי אנרגיה ועוד.

KETO CHEF הינו מותג שצמח מתוך ההבנה שפוטנציאל רב גלום בטרנד העולמי של תזונה דלת פחמימות ועתירה בשומן. את המותג הקימו חברי הילדות רועי וולף, סמנכ"ל ומבעלי חברת מצות אביב ובוגר הקורדון בלו, ועודד טלמור, שף ויזם קולינרי, בוגר UNLV  שבמשך קרוב לעשור עבד במסעדות מובילות בלאס וגאס ובקליפורניה. בחמשת השנים האחרונות חוקר וחי על פי התזונה הקטוגנית. עודד הוא הבעלים של לופט לאירועי בוטיק ביניהם גם ערבי תזונה קטוגנית בהם הוא מבשל תפריט של 8 מנות קטוגניות ומספר על התזונה ועל יתרונותיה ומארח מרצים בנושא.

תזונת קיטו או תזונה קטוגנית היא דיאטה דלת פחמימות, מתונה בחלבון ועתירת בשומן שעוזרת בשריפת שומן ואיבוד עודפי שומן בגוף בצורה יעילה ללא תחושת רעב. בנוסף, הוכח כי היא התזונה הטובה לסובלים מסכרת סוג 2. בתזונה קטוגנית מוציאים מזונות עתירי פחמימות כגון פירות, לחם, פסטה וסוכר מהתפריט ובמקביל מגבירים את הצריכה של מזון עתיר שומנים כמו בשר שומני וחמאה.

תזונה קטוגנית מטרתה להביא את הגוף למצב בו הוא מבסס את מאגר האנרגיה שלו על שומן. כיוון שהמוח מתפקד על גלוקוז, שמקורו בפחמימות, בעת צריכה אפסית של פחמימות והתבססות מוחלטת על שומן כמקור אנרגיה, הגוף משנה את המטבוליזם ומייצר גופי קיטון (מכאן מקור שם התזונה) ומשתמש בהם במקום גלוקוז – זהו הדלק החלופי של המוח. בעקבות ההשפעה השונה על המוח, תזונה קטוגנית הוכחה כבעלת השפעה חיובית עבור אפילפטיים, חולי אלצהיימר, אוטיסטים ובעלי בעיות נוירולוגיות אחרות.

שף עודד טלמור:

"אני חוקר את התזונה הקטוגנית בארץ ובעולם כבר 5 שנים, לא מצאתי אף מוצר שסיפק לי את הצורך בסנדביץ' טוב מידי פעם. ידעתי שאני חייב לעשות מעשה. הקמתי את KETO CHEF, רתמתי את הידע הקולינרי שלי והתחלתי לפתח את הלחמניה הקטוגנית המושלמת. כשחזרתי ארצה חברתי לרועי וולף, מבעלי מצות אביב והתחלנו לעבוד במרץ על פיתוח הלחמנייה. היום, חצי שנה לאחר מכן, אנו גאים להציג בפניכם את  KETO BUNלחמנייה מקמח שקדים ללא תוספת סוכר ועם פחות מ 4 גר' פחמימות ללחמנייה. החזון הוא לייצר ליין שלם של מוצרים המותאמים לתזונה ולשווקם בארץ ובעולם תחת המותג KETO CHEF , על מנת לעזור לכמה שיותר אנשים להחשף לתזונה וליהנות מהיתרונות הרבים שיש לה להציע."

מחיר: 30 ₪ לאריזה הכוללת כ 4 לחמניות במשקל כולל של 400 גרם.

להשיג בסניפי ניצת הדובדבן | סניפי מאיה בוטיקטבע | חנות המפעל של מצות אביב ממנה גם ניתן לעשות משלוחים בתשלום לאזור גוש דן בהזמנה טלפונית – 03-618-2152

 אתר : http://www.ketochef.net

פייסבוק : https://www.facebook.com/odedtalmor8

KETO CHEF – צילום גלי איתן סטיילינג – עדי דוד
KETO CHEF – צילום גלי איתן סטיילינג – עדי דוד
KETO CHEF – צילום גלי איתן סטיילינג – עדי דוד

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here