לימודי שף

פעם כשהיו שואלים ילד מה תרצה להיות כשתהיה גדול? תשובתו הייתה טייס, כבאי, סופרמן. עם השנים כאשר מתבגרים משתנה התשובה, היות ותחומי העניין התרחבו. אין אחד שלא מחפש את הנתיב הנכון, המאתגר והמרתק עבורו.

יש כאלה, שכבר מגיל צעיר בוער בעצמותיהם הדחף והרצון להגשים עצמם בתחום כזה או אחר ויש כאלה שתהליך זה אורך אצלם זמן רב יותר. לעיתים רק לאחר השירות הצבאי והטיול שלאחר מכן מגיעה הארה. ישנם תחומים שמאז ועד היום נחשבים ליוקרתיים ובעלי הכנסה גבוהה כדוגמת ראיית חשבון, מחשבים והנדסה שבעשורים האחרונים תפסו את מקומם במרכז הכלכלה, בנקאות וכדומה.

יחד עם זאת, קיימים תחומים שבעבר היו באור הזרקורים וכיום דעכו מעט כדוגמת עריכת דין, משחק, ריקוד וכדומה. וישנו תחום שבעבר אם בכלל, היה קיים לא היווה כול גורם משיכה ולא היה חלק מהתודעה שלנו. נהפוך הוא, באם אדם היה בוחר בו כמקצוע, מעטים המקומות בהם היה יכול לקבל איזושהי הכשרה בסיסית, ויתרה מזאת הן הסביבה הקרובה והן החברה בכללותה היו מעקמים פרצוף או מצמידים את הסטריאוטיפ של "עם מקצוע שכזה לא מגיעים לשום מקום, ובטח משהו לא בסדר אצלו". למי שלא ניחש כמובן המדובר הוא בתחום הבישול בכלל ובלימודי שף בפרט.

במהלך השנים האחרונות מקצוע זה הפך לבין היוקרתיים שיש. ניתן ללמוד אותו לא רק בארץ אלא גם בלא מעט מקומות בחו"ל. זו תעשייה שלמה – תוכניות טלוויזיה של שפים, מסעדות גורמה שהולכות ומחלחלות יותר ויותר, מגוון אירועים עצום שאליהם מוזמן שף פרטי. אין מה לומר, לימודי שף כובשים את העולם והיום יותר מתמיד. נכון שלימודים מסוג זה אינם מתאימים לכול אחד, אלא לאלו שהאוכל, הטעמים והיצירתיות זורמים בעורקיהם. יש אנשים הסוברים שלא צריך ללמוד הרבה בכדי להיות שף ופשוט צריך לבלות שעות רבות במטבח מתאים עם ספרים ולתת לדמיון דרור.

אולם לא כך הם פני הדברים. מדובר בסאגת לימודים לא פשוטה, ישנם לימודי בסיס ולימודי המשך, יש לעבור סטאז' במסעדות יוקרה. לאלו החושקים ללמוד בחו"ל הדבר הוא אינו בגדר הבלתי אפשרי. ניתן ללמוד ברומניה, איטליה, אוסטרליה, צרפת. ניתן להשיג מלגות לצורך לימודים ולעבוד שם באם הדבר אפשרי מבחינת שעות הלימוד. ישנם חיי חברה סטודנטיאלים ונופים מרהיבים.

היתרון בלימודים בחו"ל שהתלמידים נחשפים למסעדות ולתפריטים ולא בטוח שבארץ היו טועמים מכול אותם סגנונות, מרכיבים וצורות הגשה. בכול המדינות תוכנית הלימודים דומה ומועברת על ידי מיטב השפים. רשת בתי הספר הינם le cordon blue. בתחילה, קורס בסיס ובו היכרות עם המטבח, הגדרות קולינאריות, טכניקות בישול קלאסיות- מסורתיות התואמות את אותה המדינה וכן התאמתן להכנת מאכלים שונים, התמקצעות בסכיני מטבח ומכאן לימוד טכניקות חיתוך שונות.

לאחר מכן, ההמשך הוא קורס ביניים ובו בין השאר התמחות במיומנות מקצועית וטכניקות מתוחכמות ומתקדמות יותר בחיתוך ובהצגת המנות.

בקורס המתקדם, שהוא האחרון בסדרת הקורסים, משתלב כול הידע התיאורטי והמקצועי, תוך התמקצעות בטכניקות העבודה, תפריטים קלאסיים ועכשוויים. אולם לאלו הלא מסוגלים להתרחק מהבית, המשפחה או האהובה לתקופה מסוימת ולהעתיק עצמם למדינה אחרת, גם בארץ ישנם לימודי שף שאין לזלזל בהם והינם ברמה בינלאומית.

כחלק מתוכנית לימודים- קורס המכשיר שפים לעבודה במסעדות גורמה. קורס המקנה יסודות מקצועיים ופרקטיקות לבישול. קורס ובו ניתנים הכלים, הידע והמיומנויות המאפשרים לעבוד כמסעדנים ושפים, וכן קורס אומנות הבישול. כמובן שקיים מגוון רחב מאוד של קורסים ללימודי שף הכול תלוי במידת הרצון וההגשמה בתחום הבישול. ישנם קורסים קצרים לאלו האוהבים לבשל אולם זהו לא מקצוע חייהם והמטרה היא לטעום את החוויה הקיימת בבישול תוך קבלת טיפים, מתכונים ומעט פרקטיקות. ישנם קורסים ארוכים יותר בכדי לתת כלים מקצועיים יותר בכול הקשור לענף הגסטרונומיה.

ככל שהשנים עוברות כך מעמד לימודי השף הולך ועולה. בתוך לימודים אלה ישנו מגוון אדיר של קורסים שונים, כך שאם את אחד מעניין יותר טעם עולמי הוא יכול להרחיב את הידע שלו בנושא. התוכניות מותאמות לכול אחד וחולשות על כול הקשור בבישול ואפייה, תוך התמקצעות בנושא זה או אחר. ההיחשפות לטעמים בתום כול שיעור, הסיורים במטבחים של מסעדות שף, והחלק המעשי (סטאז' במסעדות) הופכים את כול התמונה למושלמת. וכן, השמיים הם הגבול, עכשיו רק נותר להירשם לגן עדן שכזה שבסופו יוצאים עם דיפלומה, ובערבות השנים גם מסעדת שף פרטית . מה צריך יותר מזה?

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here